Jak dbać o swoją nową protezę FLEXITE ?

Protezy FLEKITE, podobnie jak wła­sne zęby, wymagają codziennej higieny jamy ustnej.

Jednak szczoteczka do zębów i pasta mogą rysować gładkie powierzchnie protez. Dlatego przy czyszczeniu wła­snych zębów należy wyjąć protezę z ust i umyć pod bieżącą wodą.

Na rynku dostępnych jest wiele środków do czyszczenia protez zębo­wych, jednak przed ich zastosowaniem proszę upewnić się czy w ich składzie nie znajduje się alkohol lub amoniak.

Firma GlaxoSmithKline Consumer Healthcare powierdza, że dostępne na polskim rynku tabletki Corega Tabs można bezpiecznie stosować zarówno do protez na bazie nylonu, jak też na bazie innych żywic termoplastycznych, gdyż nie zawierają alkoholu ani amonia­ku.

Nie zaleca się jednak moczenia pro­tez w roztworze środków chemicznych zbyt długo. Nieużywane protezy, nocą, proszę chronić w czystej wodzie.

Na rynku dostępne są coraz tańsze ultradźwiękowe oczyszczacze protez, za pomocą których można czyścić protezę, bez względu na rodzaj materiału z któ­rego została ona wykonana.

Kilkuletnia praktyka dowodzi, że utrzymanie protez FLEXITE w czystości można uzyskać stosując proste środki.

Protezy FLEXITE zachowują swoje kolory do końca ich użytkowania, jed­nak nie należy ich gotować lub narażać w inny sposób na działanie wysokich temperatur.

Dlaczego Pacjenci wybierają Flexite

Protezy FLEXITE przywracają naturalny uśmiech.

Wraca radość życia i co najważniejsze

CHRONIĄ PAŃSTWA ZDROWIE!