Piękny uśmiech dla każdego

Nie wszystkich natura obdarowała pięknym uśmiechem. Poza tym zęby ulegają przebarwieniom czy wykruszeniom. Lecz obecnie dentysta może pomóc w odzyskaniu olśniewającego uśmiechu dzięki użyciu IPS e.max.

Jest to materiał ceramiczny, który łączy wytrzymałość i piękno, jak żaden inny materiał stomatologiczny do tej pory. Uzupełnienia  wykonane z materiału pełnoceramicznego nie zawierają metalu. Dlatego światło przenika przez nie, jak przez naturalne zęby. Ich najważniejsze cechy to:

  • bardzo estetyczny i naturalny wygląd,
  • długotrwała niezmienna jakość,
  • różnorodność kolorów,
  • kompatybilność z naturalnymi tkankami zęba.

Bez względu na to, w jakim stanie są dziś Twoje zęby, materiał pełnoceramiczny IPS e.max przywróci każdemu piękny uśmiech. Jeśli ząb jest tylko częściowo uszkodzony, np. z powodu próchnicy, do naprawy wystarczy wypełnienie czyli tzw. inlay (wkład). Do lamusa odeszły ciemne wypełnienia z amalgamatu. Wypełnień pełnoceramicznych nie sposób odróżnić od naturalnych zębów.

W przypadku przebarwień na zębach, nieznacznych wad zgryzu, bądź ułamanych zębów przednich, można zastosować licówki pełnoceramiczne. Licówki mocuje się trwale do powierzchni zębów, co pozwala na poprawę ich wyglądu bez konieczności zeszlifowania dużej ilości tkanek zęba.

Materiały pełnoceramiczne stosuje się również przy wykonywaniu koron i mostów. Korona jest stosowana w celu całkowitego pokrycia poważnie uszkodzonych zębów. Korona zastępuje brakującą strukturę zęba lub poprawia zbieżność zębów. Natomiast most zastępuje brak jednego lub kilku zębów. Ten rodzaj uzupełnień protetycznych stabilizuje pozostałe zęby i zapewnia piękny uśmiech.

Jeśli brakuje pojedynczego zęba (lub kilku), umieszcza się sztuczne korzenie zębów, które służą jako „kotwice” dla wykonanych na nich uzupełnień. Koszt implantu może być większy niż stałego mostu, lecz rezultat jest wyjątkowo długotrwały i estetyczny.