Protezy FLEXITE – zdrowe i bezpieczne

FLEXITE to chroniąca Państwa zdrowie rodzina tworzyw termoplastycznych, czystych medycznie. Są one wolne od monomerów czyli związków trujących, mogących wywołać nie tylko alergie w jamie ustnej, ale choroby w całym organizmie. Tymczasem tradycyjne protezy wykonane z akrylu zawierają właśnie te szkodliwe substancje.

Materiały FLEXITE są biozgodne z ludzkim organizmem (niealergiczne). Wytwarza się je zgodnie z wymogami FDA (Food and Drug Administration w USA) i Unii Europejskiej. FLEXITE eliminuje nieatrakcyjne metalowe klamry protez częściowych i ich metaliczny smak. Protezy FLEXITE są estetyczne i co równie ważne, niewidoczne dla otoczenia. FLEXITE to także lekkość i elastyczność zapewniające komfort Państwa zębom i dziąsłom.

Badania materiałów FLEXITE, między innymi w laboratoriach ARTech w USA udowodniły, że są one wolne od jakichkolwiek szkodliwych dla ludzkiego organizmu substancji. Materiały te zostały zaaprobowane i wpisane do rejestru FDA (Amerykańskiej agencji ds. Żywności i Leków) pod numerem 2432071, a ich jakość jest stale nadzorowana (ISO 9001:2000). FLEXITE spełnia również wszystkie wymagania Unii Europejskiej. Każda kapsuła FLEXITE oznaczona jest znakiem jakości CE.

Materiały FLEXITE docenia amerykański instytut Clifforda, który jest niezależnym laboratorium, sprawdzającym wrażliwość pacjentów podatnych na alergie na tworzywa termoplastyczne. Instytut Clifforda ocenił materiały FLEXITE jako w 99% bezpieczne i biokompatybilne. Do tej pory jest to najwyższa ocena.

Najwyższa jakość FLEXITE to wynik 47 lat ciągłych badań naukowych i do świadczeń. Produkty FLEXITE dają zadowolenie i satysfakcję setkom tysięcy pacjentów na całym świecie. Należy jednak zwracać uwagę na tanie imitacje FLEXITE i wybierać tylko oryginalne materiały.

 

Jak dbać o swoją nową protezę FLEXITE ?

Protezy FLEXITE, podobnie jak własne zęby, wymagają codziennej higieny jamy ustnej. Jednak szczoteczka do zębów i pasta mogą rysować gładkie powierzchnie protez. Dlatego przy czyszczeniu własnych zębów należy wyjąć protezę z ust i umyć pod bieżącą wodą. Na rynku dostępnych jest wiele środków do czyszczenia protez zębowych, jednak przed ich zastosowaniem proszę upewnić się czy w ich składzie nie znajduje się alkohol lub amoniak.

Firma GlaxoSmithKline Consumer Healthcare potwierdza, że dostępne na polskim rynku tabletki Corega Tabs można bezpiecznie stosować zarówno do protez na bazie nylonu, jak też na bazie innych żywic termoplastycznych, gdyż nie zawierają alkoholu ani amoniaku. Nie zaleca się jednak moczenia protez w roztworze środków chemicznych zbyt długo. Nieużywane protezy należy nocą chronić w czystej wodzie.

Na rynku dostępne są coraz tańsze ultradźwiękowe oczyszczacze protez, za pomocą których można czyścić protezę, bez względu na rodzaj materiału z którego została ona wykonana. Kilkuletnia praktyka dowodzi, że utrzymanie protez FLEXITE w czystości można uzyskać stosując proste środki.

Protezy FLEXITE zachowują swoje kolory do końca ich użytkowania, jednak nie należy ich gotować lub narażać w inny sposób na działanie wysokich temperatur.