Nowy uśmiech w jeden dzień

W gabinetach Szajder oferujemy Państwu usługi na najwyższym poziomie, a wśród nich stomatologię 3D czyli system CEREC. U nas cyfrowy robot stomatologiczny zeskanuje, zaprojektuje i wykona w technologii 3D naturalne i piękne zęby – korony, licówki, mosty – zaledwie podczas jednej wizyty. Bez metalowej podbudowy, bez nieprzyjemnych wycisków z cyfrową precyzją i dbałością o najwyższy poziom estetyki.

CEREC to zintegrowany system odbudowy protetycznej, pozwalający uzyskać doskonałe efekty zaledwie w ciągu godziny. CEREC to nowoczesna, szybka, ekonomiczna, a przede wszystkim dająca naturalne rezultaty metoda odbudowy zębów.  Zaawansowana technologia obrazowania 3D pozwala zaprojektować, wyprodukować i osadzić w jamie ustnej całą gamę wypełnień ceramicznych.

Jak to wygląda w praktyce? Po wstępnej konsultacji wykonujemy w kilka sekund cyfrowy skan obszaru jamy ustnej, który będzie leczony. Następnie w komputerze tworzymy trójwymiarowy model planowanej odbudowy. Frezarka wycina cyfrowo zaprojektowaną pracę z ceramicznego tworzywa. Po chwili mocujemy na miejscu gotową odbudowę. I gotowe!

Dawniej, gdy pojawiała się potrzeba odbudowy zęba lub też chęć poprawy wyglądu tego jakże istotnego elementu wizerunku, jakim jest piękny uśmiech, nie czekało nas nic specjalnie miłego. Dentysta, wycisk, około dwóch tygodni oczekiwania i jeżeli miało się szczęście, bo nie były potrzebne poprawki – wizyta, podczas której stomatolog dokonywał ostatecznego zabiegu. Dziś, kiedy liczy się dla nas każda chwila, szukamy innego rozwiązania. Takiego, jak CEREC.

 

Zalety systemu CEREC

– eliminacja wycisku – nieprzyjemny, silikonowy wycisk został zastąpiony kilkoma sekundami potrzebnymi do wykonania cyfrowego skanu,
– eliminacja wypełnień tymczasowych – odbudowa ceramiczna jest tworzona zaledwie w kilka minut z litych bloczków ceramicznych, dzięki czemu nie trzeba czekać na wynik pracy pracowni protetycznej,
– dokładność – doskonałe odwzorowanie powierzchni ubytku pozwala na uniknięcie wielokrotnych poprawek,
– natychmiastowe uzupełnienie – w chwili gdy nowa część naszego zęba jest już gotowa, stomatolog może od razu przystąpić do umieszczenia jej we właściwym miejscu, dzięki czemu  w chwili wyjścia z gabinetu ząb jest jak nowy,
– naturalność i wyjątkowa estetyka – dzięki zastosowaniu CEREC można uniknąć problemów często pojawiających się w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Ząb ma naturalny wygląd, szyjki zębowe wyglądają zdrowo, dziąsła nie sinieją,
– nie wywołuje alergii – materiały używane do wypełnień są w pełni biokompatybilne i nie grozi nam alergia.

 

Dlaczego CEREC?

  1. CEREC to sprawdzony i polecany system CAD/CAM. Korzysta z niego już 40 000 lekarzy na świecie.
  2. 91% pacjentów poleca lekarzy stosujących CEREC.
  3. System CEREC to ponad 30 lat doświadczeń klinicznych i rozwoju. W tym czasie powstało ponad 250 badań naukowych, potwierdzających skuteczność leczenia.
  4. 35 milionów zacementowanych odbudów to imponująca liczba, za którą stoi mnóstwo zadowolonych pacjentów.
  5. Obecnie CEREC łączy w sobie 3 najszybciej rozwijające się dziedziny stomatologii: protetykę, implantologię oraz ortodoncję.
  6. CEREC – wystarczy 1 wizyta.