U dentysty bez bólu

Nasz gabinet należy do elitarnej grupy ośrodków, w których pacjent może być znieczulony komputerowo. W Gabinetach Szajder stosujemy wszystkie współczesne metody takiego znieczulenia.

Każdy nowoczesny gabinet stomatologiczny stosuje znieczulenia u swoich pacjentów. Oczywiście możesz nadal być znieczulany metodą, którą Twój dentysta stosował do tej pory, ale możesz doświadczyć czegoś nowego, zupełnie innego, co da Ci całkowicie nowe spojrzenie na wizytę u dentysty.

Najnowocześniejszą metodą jest THE WAND. Znieczulenie jest:

  • bezbolesne – urządzenie THE WAND podaje je z fizjologiczną prędkością i pod niewielkim ciśnieniem;
  • bezpieczne – wynika z komputerowej kontroli procesu znieczulenia, zaś końcówki są sterylnie opakowane i jednorazowe;
  • komfortowe pod względem psychicznym, bo bez stresu i fizycznym, gdyż twarz nie drętwieje i zachowuje naturalny wygląd. Po wizycie możesz spokojnie zaplanować ważne spotkanie, wykład, wizytę u przyjaciół.

Innym, używanym przez nas systemem jest CALAJECT. Sekretem jego działania są inteligentne rozwiązania pozwalające na delikatne wprowadzanie roztworu znieczulającego, odpowiednie do oporu tkanek i rodzaju znieczulenia. Również CALAJECT pozwala uniknąć nieprzyjemnego drętwienia twarzy i ma przyjemny, niegroźny wygląd. Znieczulenie działa bardzo szybko, a stałe monitorowanie parametrów podawania zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Nasz gabinet jest wyposażony także w system SLEEPER ONE, który eliminuje drętwienie twarzy i ryzyko przygryzania warg (zwłaszcza przez dzieci), działa szybko i bezboleśnie. Dzięki delikatnemu wprowadzaniu środka znieczulającego do tkanek pozwala na kontrolę ciśnienia podczas iniekcji oraz zapobiega wyciekaniu leku do ust pacjenta. SLEEPER ONE to urządzenie bardzo przyjazne zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów. Przyjemny wizualny aspekt końcówki w kształcie pióra, którą lekarz trzyma w ręku upewnia pacjenta, że wszystko będzie dobrze. Zastrzyk jest szybki i bezbolesny, bez uczucia rozpierania tkanek. Metoda ta zapobiega też połykaniu środka znieczulającego, dzięki czemu pacjenci nie mają nieprzyjemnego, gorzkiego posmaku w ustach.